• Główna
  • O nas
  • SKLEP
  • Obrazki piaskowe
  • Multimedia
  • Kontakt

Regulacja obrazka piaskowego

Wielkość poduszki powietrznej w formie pęcherzyków powietrza podtrzymujących piasek ma zasadniczy wpływ na działanie obrazka. Od jej wielkości zależy szybkość przesypywania się piasku i tym samym otrzymywane efekty. Ze względu na właściwości kleju silikonowego, którym są sklejone szybki, ilość powietrza w obrazku może się zmieniać. Zmiany te zachodzą w dłuższym okresie czasu (od kilku tygodni do kilku miesięcy), wpływają na to: ciśnienie, temperatura i wilgotność powietrza.

Aby można było cieszyć się obrazkiem przez długie lata, od czasu do czasu należy wykonać prostą operację regulacji obrazka według poniższych wskazówek. Optymalne efekty uzyskamy kiedy poduszka powietrzna podtrzymuje piasek na całej długości i pozwala na delikatne przeciskanie się ziarenek piasku poprzez pęcherzyki powietrza, tak jak na obrazku środkowym poniżej.

 

obraz piaskowy

obrazy z piasku

obrazek piaskowy

 Za mała ilość powietrza

Jak dodać powietrze? 

 Ilość powietrza w obrazku jest idealna. 

Zobacz przykładowe efekty w naszej piaskowej galerii

Za duża ilość powietrza

Jak zmniejszyć ilość powietrza?

 

Regulacja w przypadku zbyt małej ilości powietrza

 

obraz piaskowy Jeśli w obrazku jest za mało powietrza piasek przesypuje się zbyt szybko nie tworząc ciekawych kompozycji.Do uzyskania prawidłowej ilości powietrza i tym samym prawidłowego działania obrazka należy wykonać poniższe czynności.
obrazek piaskowy Do przeprowadzenia regulacji obrazka potrzebna będzie strzykawka najlepiej o pojemności 5 ml i ostra igła o grubości 0,5 mm
upominek Weź strzykawkę z nałożoną igłą. Nabierz trochę przegotowanej zimnej wody i upewnij się, że w igle nie ma powietrza (podczas przekłuwania silikonu zapobiega to zapchaniu się igły)
hole in the sand picture frame Odszukaj mały otwór w boczej ściance obrazka
prezent Poprzez otworek, delikatnie sondując igłą, przebij miękki silikon spajający szybki (należy uważać, aby otworek od wewnętrznej strony nie był zasłonięty piaskiem). Następnie zassać strzykawką około 0,5 ml wody.
piaskowy obrazek Zdejmij strzykawkę.W miejsce wyciągniętej wody poprzez igłę powinno wejść powietrze.

obraz z piasku

Należy sprawdzić czy ciśnienie w obrazku zrównoważyło się z ciśnieniem na zewnątrz poprzez delikatne naciskanie i luzowanie palcami szybek obrazka.

 obrazek

Jeśli stwierdziliśmy, że ilość powietrza jest prawidłowa, wyciągamy igłę, ustawiamy obrazek w pozycji wyjściowej i przesypujemy go kilka razy.

 

Regulacja w przypadku zbyt dużej ilości powietrza 

 

sand not moving in picture Jeśli w obrazku znajduje się za dużo powietrza, piasek nie ma możliwości przesypywania się i praktycznie nie działa. Do uzyskania prawidłowej poduszki powietrznej i tym samym prawidłowego działania obrazka należy wykonać poniższe czynności.
obrazy piaskowe Do przeprowadzenia regulacji obrazka potrzebna będzie strzykawka najlepiej o pojemności 5 ml i ostra igła o grubości 0,5 mm
obrazki piaskowe Weź strzykawkę z nałożoną igłą. Nabierz trochę przegotowanej zimnej wody i upewnij się, że w igle nie ma powietrza (podczas przekłuwania silikonu zapobiega to zapchaniu się igły)
piaskowe krajobrazy Odszukaj mały otwór w boczej ściance obrazka
ruchome piaskowe obrazy Poprzez otworek, delikatnie sondując igłą ,przebij miękki silikon spajający szybki (należy uważać ,aby otworek od wewnętrznej strony nie był zasłonięty piaskiem). Następnie wstrzyknij strzykawką około 0,5 ml wody.
piaskowe obrazy Zdejmij strzykawkę.W miejsce wyciągniętej wody poprzez igłę powinno wejść powietrze.

piaskowe obrazy

Należy sprawdzić czy ciśnienie w obrazku zrównoważyło się z ciśnieniem na zewnątrz poprzez delikatne naciskanie i luzowanie palcami szybek obrazka.

obraz piaskowy

Jeśli stwierdziliśmy, że ilość powietrza jest prawidłowa, wyciągamy igłę, ustawiamy obrazek w pozycji wyjściowej i przesypujemy go kilka razy.